PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI  KATOLICKIEJ

1. Rok powstania:  1998.

2. Spotkania formacyjne  odbywają się w trzecią niedzielę każdego miesiąca.

3. Ważniejsze działania:

PRACE  REDAKCYJNE

·        Rok 2001 –  „Biogram ks. Gracjana Matysiaka” – proboszcza naszej parafii w latach 1950 – 1980

·        Od 2006 roku – Historia naszego kościoła w obrazkach: chrzcielnica, figurka Matki Bożej, sakramentarium, bł. Jolanta,  św. Piotr i Paweł (obraz z ołtarza głównego), folder o parafii.

ORGANIZOWANIE KONKURSÓW  DLA DZIECI  I MŁODZIEŻY

·        Ogólnopolski konkurs pod hasłem: „2000 lat chrześcijaństwa w Historii i kulturze Narodu Polskiego” (Bardzo aktywnie włączyliśmy się w ten konkurs, brało w nim 400 dzieci z naszego dekanatu).

·        „Najstarsza Biblia w parafii”, konkurs zorganizowany  przy współpracy z katechetkami. Po konkursie wystawa w kościele najstarszych egzemplarzy Biblii przyniesionych przez dzieci. Członkowie naszego POAK-u byli również fundatorami nagród.

ORGANIZOWANIE UROCZYSTOŚCI